PDF Kosztorys – Konwerter kosztorysów w plikach pdf

konwerter kosztorysów w plikach PDF

metriCAD v2.5.1

Nowa wersja programu do komputerowego wspomagania przedmiarowania jest już dostępna!

metriCAD 2.5.1 to samodzielne narzędzie, niezależne od jakiejkolwiek platformy CAD.

Posiada nowy, bardziej przejrzysty interfejs, który ułatwia i przyspiesza pracę oraz podnosi jakość wykonywanych przedmiarów.

www.metricad.com.pl

metriCAD v2.5.1

Jak działa PDF Kosztorys – konwerter przedmiaru w plikach pdf?

Posiadasz przedmiar zapisany w pliku PDF, który powstał jako wydruk z drukarki pdf lub został utworzony w programie kosztorysowym. Dane z takiego pliku są Ci potrzebne do zrobienia kosztorysu do przetargu.

Do tej pory kopiowałeś takie przedmiary ręcznie na zasadzie Ctrl-C- Ctrl-V i zabierało Ci to wiele godzin, a nawet dni. Aby zaoszczędzić swój cenny czas zlecałeś przepisanie danych ponosząc dodatkowe koszty.

Na szczęście to już jest przeszłość, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie narzędzie – program PDF Kosztorys, które przekonwertuje pliki PDF z przedmiarem, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Ten mały pogram konwertuje przedmiar w pliku PDF do pliku w formacie Excel (XLS) lub w formacie XML, który może być wczytany przez większość systemów do kosztorysowania.

Poniżej przedstawiamy etapy konwersji.

 

Krok 1 Wczytanie pliku PDF z przedmiarem

Za pomocą ikony Otwórz wskazujesz plik z danymi do konwersji

 

Krok 2 Wybór danych do konwersji


Po otwarciu pliku wskazujesz, z których stron dokumentu *pdf mają być przenoszone dane do programu PDF Kosztorys (np. pomijasz stronę tytułową, zestawienia, inne dane, które nie są przedmiarem).

 

Krok 3 Wybór szablonu lub utworzenie szablonu własnego


W programie PDF Kosztorys przygotowano zbiór szablonów, z których Użytkownik może korzystać przy konwersji plików *.pdf.
Szablony powstały na podstawie wydruków wykonywanych z funkcjonujących, popularnych programów kosztorysowych (Zuzia®, NormaPro®, Norma®, Rodos, Edbud). Dla innych programów kosztorysowych Użytkownik może utworzyć szablony własne.

Po wybraniu szablonu lub utworzeniu szablonu własnego następuje konwersja pliku.

Otrzymany wynik możesz zapisać do pliku *.xls lub *.xml, który może być wczytany przez większość systemów kosztorysowych.


 

Krok 1 Wczytanie pliku PDF z przedmiarem

Za pomocą ikony Otwórz wskazujesz plik z danymi do konwersj